Cickafark gyógyító hatása


Gyógyhatása:
- menstruációs ciklus normalizálásaára (főleg fiatal lányok esetén) reggel éhgyomorra egy csészsze tea, tompítja a változó kori fáradtságérzetet, hőhullámokat belső nyugtalanságot, előnyős hatása van a női kismedencei szervekre, ülőfürdő ajánlott, petefészek gyulladás, fehér folyás, idős emberek, gyermekek ágybavizelésére
- étvágyjavító, -serkentő, szélgörcsoldó, vizelethajtó, epetermelést serkentő és epehajtó, rheuma elleni szer, köptető, fertőzés elleni szer, vérzéscsillapító és görcsoldó.
- rákos megbetegedések esetén annyit kell inni belőle amennyit csak bírunk
- migrén és hozzá kapcsolódó tünetek teljesen megszüntethetők a tea renszeres fogyasztásával
- csontvelő bántalom, csontszú, tüdővérzés, gyomorvérzés, gyomorégés, gyomornyomás
- vérző aranyérre kenőcs formában használjuk
- meghülés, hát és reumatikus fájdalom, jó hatású a gastrointestinális rendszer egészére, segíti a máj és a vese működését, megszünteti az étvágytalanságot, puffadást, segíti a bélbolyhok működését.

A férfiak számára is hasznos a cickafarktea, prosztataduzzanatnál nagyon hatékony gyógyszer.

A cickafark olaja segít megemészteni az emlékeket, a kellemetlen helyzeteket, a félelmeket. A lelki sebek begyógyulnak, a tapasztalatokat hasznosítjuk. A cickafarkolaj segít mindent elsimítani, ami zavarná a lelki egyensúlyunkat.

Külsőleg használva szeszes kivonata fájdalomcsillapító, az izomlazító és a belső szerveket gyógyító hidratáló krémek alkotórésze.

A tea elkészítése: 1 evőkanálnyi mennyiséget 2 dl forró vízzel leöntünk, 15 percig állni hagyjuk, szűrjük, és nem édesítve naponta kétszer isszuk, fél órával étkezés előtt.

Mellékhatása: a vizeletet sötétbarnára festi, emiatt ne ijedjünk meg. A nagyon érzékenyeknél kiütést vagy hasmenést okozhat. Fogyasztása nem ajánlatos azoknál a nőknél, akik antibébi pirulákat fogyasztanak, és hosszabb ideig azoknál, akiknek hajlama van a daganatos megbetegedésekre (több mint 3 hónap).

Belsőleg használva (2-3 csepp 1 dl vízben) görcsoldó, fertőtlenítő, gyomorerősítő, gyulladásgátló, vérzéscsillapító hatású. Fogyasztása javasolt emésztési zavarok, láz, influenza, reuma, aranyér, gyomor- és bélgyulladás, húgyhólyag, vesepanaszok és fejfájás esetén. Külsőleg cickafarkolajas lemosással és borogatással kezelhetők a nehezen gyógyuló sebek, bőrgyulladások és nyílt lábszárfekélyek. Masszázsolaj készíthető narancsbőr kezelésére. Bedörzsölőszer formájában reumás megbetegedések kezelésére használják.

Nőgyógyászati problémák
Az alábbi teakeverék javítja a petefészkek működését, ezért gyermektelenség esetén is használhat, valamint petefészek gyulladás és klimaxos problémáknál is kitűnően alkalmazható. Egyenlő arányban keverjen össze körömvirágot, bors-mentát, kamillát, cickafarkfüvet és citromfüvet. Egy evőkanálnyit ebből a keverékből forrázzon le egy pohár vízzel (a forrázást jobb termoszban végezni). 15 percig hagyja állni, majd szűrje le. Három héten át, naponta 2 alkalommal, melegen, éhgyomorra vagy étkezés előtt fogyassza. Az így kapott gyógytea mézzel ízesíthető.
Egyenlő arányban körömvirág, kamilla, cickafarkfű, citromfű. Egy púpos teáskanálnyit forrázunk le egy csésze  vízzel, hagyjuk 15 percig állni, majd szűrjük le.  Használat: Három héten át, naponta 2 alkalommal, melegen, éhgyomorra vagy étkezés előtt fogyasszuk. Ez a teakeverék javítja a petefészek működését. Különösen ajánlott petefészekgyulladás és klimaxos problémák esetén.

Erős menstruáció
Vegyen 3 evőkanálnyi kutyabenge kérget, 2 evőkanálnyi csalánlevelet és 1 evőkanálnyi cickafarkfüvet. Keverje össze ezeket az összetevőket, majd két evőkanálnyi mennyiséget ebből a keverékből forrázzon le egy pohár vízzel (a forrázást jobb termoszban végezni). A forrázatot hagyja állni 10-15 percig, azt követően pedig szűrje le. Naponta 2-3 alkalommal fogyasszon belőle egy pohárnyit vagy fél pohárnyit, éhgyomorra vagy étkezés előtt. A gyógytea mézzel ízesíthető.

Epebántalmak esetén
30 g gyöngyajak, 20 g macskagyökér, 15 g mentalevél, 10 levendulavirág, 10 g cickafarkfű és 5 g édeskömény keverékéből forrázatot készítünk 1 evőkanálnyit számítva 1 csészére. Használat: szükség esetén 1-2 csészényit fogyasztunk langyosan.

Puffadás esetén
Ánizsmag, bazsalikom borsikafű, borsmenta, cickafarkfű, édeskömény, fodormenta, kutyabengekéreg, kapormag, majoránna, lestyángyökér. Használat: reggel és este fogyasztunk 1-1 csészével.

Magas vérnyomás esetén
3 dkg fagyöngylevél, 2-2 dkg zsurlófű és galagonyabogyó, 1-1 dkg cickafarkfű, mentalevél és galagonyavirág keverékéből forrázatot készítünk 2 evőkanálnyit számítva fél liter vízhez. Használat: naponta 1-2 csészényit fogyasztunk. A kúra 2-3 hónapig tart.

Cickafarkfűtea ekcéma ellen
A cickafarkfűtea (fészekvirágzatú!) külsőleg és belsőleg is alkalmazható ekcéma ellen. 
Elkészítése: 1 evőkanál cickafarkfűteát (zöldjét és virágát) öntsük le 1/4 liter forrásig hevített vízzel. 3 percig hagyjuk állni, majd szűrjük le.
Alkalmazása: A cickafarkfűtea műtét előtti fertőzésmegelőző szerként is kiváló. Ilyenkor a kúra 3 nappal a műtét előtt kezdődik, és a műtét után 10 napon át tart.
Forrás: Franziska von Au - Házi receptek minden betegségre

Cickafarkfű-borogatás
A cickafarkfű-borogatás (fészekvirágzatú!) gyorsítja a sebgyógyulást. 
Elkészítése: 1 evőkanál cickafarkfüvet (vagy 1 evőkanál pásztortáskateát vagy mindkettőből vegyesen, fele - fele adagot) 1/4 liter forrásban lévő vízbe öntünk. 1 percig forraljuk. A teát tasakban, gőz fölött is elkészíthetjük.
Alkalmazása: A sebre gézpólyát helyezünk, majd rátesszük a meleg és nedves leveleket. Ha a kötés kiszárad, naponta többször is cseréljük.
Forrás: Franziska von Au - Házi receptek minden betegségre
 

Leave a Reply

Üzemeltető: Blogger.